موهای بلند در مقابل موهای کوتاه؛ کدام یک برای مردان بهتر است؟

موهای بلند

موهای بلند 

این اتفاق پیش می‌آید که شما فکر می کنید که موهای خود را بلند کنید. اما قبل از تصمیم‌گیری، می خواهید بدانید که آیا ارزشش را دارد یا نه.

این مساله زمان‌بر است و نیاز به صبر و توجه دارد. این مورد میتواند تحت تاثیر شرایط شغلی و محیط کار شما باشدف چرا که ممکن است قوانین محل کارتان اجازه ی داشتن موهای بلند را به شما ندهد. و برخی ممکن است درمورد مردانه نبودن موهای بلندتان اظهار نظر کنند و در مورد مهایتان از شما سوال کنند.

در این مقاله قصد دارم با ستاره‌ی موبلند یوتیوب (Trav White) دررابطه با 7 مرحله نهایی مسابقات بین موهای طولانی در مقابل موهای کوتاه بر روی مردان همراه شوم.

رویدادهای موجود در این مرحله مسابقات عبارتند از:

  • دور 1 – ویژگی‌های فردی
  • دور 2 – مفهوم و اهمیت تاریخی
  • دور 3 – حرفه‌ای بودن
  • دور 4 – جذابیت
  • دور 5 – نگهداری و مراقبت
  • دور 6 – در فیلم‌های سینمایی
  • دور 7 – کدام یک بهترین به نظر می رسد؟

این مقاله توسط VITAMIN حمایت می شود. آقایان، شما چه موهای کوتاه و چه موهای بلند داشته باشید، ممطمئناً باید از محصولات مراقبت از موهای مردانه که با مواد طبیعی ساخته شده‌اند استفاده کنید.

وجود مقادیر بیش از حد مواد شیمیایی و سموم در بسیاری از شامپو ها و نرم‌کننده‌های مو می توانند موهیتان ضعیف، خشک و حالت‌دهی آن‌هارا برای شما سخت کنند. با ویتامان ، بهترین محصولات طبیعی مراقبت از مو در سطح کره زمین را که به طور خاص جهت حفظ نرمی، لطافت، سلامت و حالت موها فرموله شده‌اند، دریافت می کنید.

موهای بلند در مقابل موهای کوتاه، دور 1 –ویژگی‌های فردی

بررسی موی کوتاه:

موهای کوتاه آقایان، صدها سال نمادی از مردانگی در غرب بوده است. جایی که موهای کوته برای نمایان شدم ویژگی‌های فردی شما میدرخشند، زمانی است که آن ها را برای ایجاد قسمتی از شخصیت و استایل خودتان کوتاه میکنید.

آراستگی شما در واقع بیانگر یه قالب تصویر خاص از شماست. به هرحال با هرمدل مویی که باشید اگرچه آنهارا پف‌دار حات دهید، به زیر شانه کنید یا موهایتا را به شکل ساده شانه بزنید، موهای کوتاه شما شروع یه درخشش میکنند.

شما گزینه های بسیاری برای ایجاد تغییرات با موهای کوتاهتان دارید. می توانید موهای خود را متناسب با فرم صورت خود کوتاه کنید و در نهایت میتوانید مدل‌های مناسب ح.دتان را پیدا کنید،این در حالی است که موهای بلند اگر به شما نمی آید، واقعا به شما نمی آید و مناسب شما نیست.

موهای کوتاه گزینه های بیشتر و تنوع بسیار بیشتری را برای انتخاب در اختیار افراد میدهد. این مجموعه‌ی گسترده از گزینه ها و مدل‌های مختلف به هر مردی اجازه می دهد تا آنچه را که هست بپذیرد و موهای خود را به بخشی از استایل منحصر به فرد خود تبدیل کند.

گزینه های بسیار بیشتری نیز با وجود محصولات زیبایی مو ایجاد میشند، چرا که میتوانید با این محصولات موهایتان را حالت و شکل دهید. اکثر محصولات موجود در بازار می‌توانند برای روی موهای متوسط تا کوتاه‌تر اثربخشی داشته باشند و شما می‌توانید به روش‌های مختلفی به موهایتان حالت دهید.

بررسی موهای بلند:

من با موی بلند موافقم، در حالی که ممکن است امروز اینطور نباشد اما می‌توانم استدلال کنم که موهای کوتاه در مردان، به عنوان ایجاد تطابق بین ملل شروع شد. به این معنی که هر فرهنگی که فرهنگ دیگری را تسخیر می کرد، آنها را مجبور می کرد که موهای خود را به نشانه تسلیم کوتاه کنند.

و تا حدی، امروزه هنوز هم همینطور است، و مردان برای حضور در بسیاری از مکان‌ها، باید موهای کوتاه داشته باشند. در اکثر محل های کار، در مدارس و اماکنی از قبیل مردان جوان باید موهای خود را کوتاه کنند.

علاوه بر این، موهای کوتاه در طول جنگ جهانی اول به یک امر عادی و معمول تبدیل شد.

مردان به دلایل وجود وظایف و عملکرد تابعیتی که باید از آن پیروی میکردند، کوتاهی موی نظامی داشتند. خواه برای جلوگیری از شپش و کک در هنگام گذراندن روزها در سنگر، یا تراشیدن موها برای اینکه دشمنان نتوانند از موهایشان به عنوان سلاحی علیه آنها استفاده کنند.

پس از جنگ، موهای کوتاه به نماد اصلی مردانگی تبدیل شد و مردان نظامی به همان شیوه‌ای که مدل لباس پوشیدن و استایل افراد را تغییر دادند، بر روی آراستگی موها نیز تأثیر گذاشتند.

بنابراین، موهای کوتاه، همانطور که بیشتر مدهای مردانه اتفاق می افتد، از ارتش در غرب به عنوان نمادی از استایل و سبک مردانه آقایان تبدیل شد.

به همین دلیل، به نظر من، اندازه و مدل موهای شما بهترین نمود ویژگی‌های فردی است. زیرا فردیت به این می‌رسد که بر خلاف میل و علایق قبلی شما عمل کرده و آن را با اعتماد به نفس جایگزین میکند.

در فرهنگ غربی، موهای بلند نمادی از اقدام علیه قواعد و سبک‌هایی است که از پیش در فرهنگ ریشه دوانده‌اند. این مساله زمانی بیشتر آشکار میشود که به دوران دهه 60 با جنبش ضدفرهنگ نگاه کنید، که این جنبش با ” rock n roll” تا دهه 70 و 80 ادامه پیدا کرد.

همچنین، با توجه به اینکه اکثر مردان در جهان موهای کوتاه دارند، بهترین راه برای نشان دادن فردیت خود ، با داشتن موهای بلند قابل اجراست. این میگوید که شما نمی خواهید با آنچه فرهنگ از شما می خواهد مطابقت داشته باشید.

برنده ی این قسمت موهای بلند است.

موهای بلند در مقابل موهای کوتاه دور 2 – اهمیت تاریخی

بررسی موهای کوتاه:

برای مدتی، موهای بلند فوق العاده محبوب بود. بسیاری از جنگجویان و قبایل در سراسر جهان موهای بلند داشتند. اما طولی نکشید که آنها متوجه شدند که این یک نقطه ضعف برای آنهاست.

تقریباً همه جنگجویان مو دراز گذشته کشتهو یا تسخیر شدند، و در نهایت مجبور شدند موهای خود را کوتاه کنند. قبایلی از جمله وایکینگ ها، اسپارت ها، مغول ها و غیره.

با پیشرفت تمدن و تکنولوژی، و متراکم شدن جمعیت در یک منطقه، موهای کوتاه ترجیح داده شد، زیرا تمیز نگه داشتن موهای بلند و جلوگیری از انتشار کک و شپش دشوارتر بود. همچنین با کوتاه شدن موها، قبالیل از نظر عملکردی هم ایمن‌تر شدند.

در طول انقلاب صنعتی، مردان با ماشین‌آلات کار می‌کردند،یا کارهای خطرناکی می‌کردند و یا به جنگ می‌رفتند، که برای این دسته از فعالیت‌ها داشتن موهای کوتاه بسیار کاربردی‌تر بود و می‌توانست برای افراد تفاوت بین مرگ و زندگی باشد.

اسکندر مقدونی رهبری بود که جنگجویان خود را ملزم به داشتن موهای کوتاه می کرد زیرا این امر به آنها در میدان جنگ برتری می داد.

همچنین، دو دلیل مهم که مردان در طول تاریخ موهای خود را کوتاه می کنند: جنگ و طاسی.

بیش از 50 درصد از مردان با افزایش سن موهای خود را از دست می دهند. بنابراین، تبدیل کردن موهای کوتاه به بخشی از فرهنگ راهی بود برای ورق زدن این داستان که قبلاً موهای بلند را به عنوان اشراف و موهای کوتاه را برده تلقی می کردند؛ چراکه با گذشت زمان موهای کوتاه تبدیل به نماد مردانگی شدند و این تصور تغییر کرد.

بررسی موهای بلند:

اگر به فرهنگ های سراسر جهان نگاه کنید. مو برای بسیاری از گروه‌های مختلف مردم معنای زیادی دارد.

در نظر گرفتن موهای بلند به عنوان زنانه یا افراد غیرحرفه‌ای یک نگاه و امر غربی است، و من معتقدم که این ایده‌ی مدرن، به حدود جنگ جهانی اول برمی گردد.

می‌توانیم از یونان باستان شروع کنیم، موهای بلند مردان نماد ثروت و قدرت و سرهای تراشیده شده نماد بردگی بود.

اتفاقاً وایکینگ ها نیز به این مساله اعتقاد داشتند.آن‌ها موها و ریش های خود را بسیار جدی گرفته و به این مساله اهمیت زیادی میدادند.

در واقع، اعتقاد بر این بود که وایکینگ ها موهای خود را با ابزارهای ساخته شده از شاخ گوزن و گوزن اصلاح می کردند و اغلب زنان نجیب ساکسون را اغوا می کردند، زیرا آنها بسیار آراسته و حمام شده بودند.

آنها معتقد بودند که موهای کوتاه به این معنی است که شما یک غلام یا برده هستید.

در اساطیر یونان و روم، خدایان مانند زئوس، آشیل و آپولو را خواهید دید که همگی با موهای بلند و ریش به تصویر کشیده شده اند.

از نظر تاریخی، موهای بلند مردان نماد قدرت بود.

می توانید به قبایل بومی آمریکا نگاه کنید که بسیاری از آنها معتقد بودند موهای بلند نمادی از افتخار و قدرت است و اگر موهای خود را کوتاه کنند نشانه تسلیم است.

همچنین برخی از سرسخت ترین جنگجویان، تمام دوران موهای خود را بلند نگه میداشتند.

برنده ی این قسمت موهای بلند است.

موهای بلند در مقابل موهای کوتاه دور 3 – حرفه ای بودن

بررسی موهای کوتاه:

این یک مقایسه ی نابجا است، چرا که موهای کوتاه مترادف با حرفه ای بودن در محل کار است.

وقتی سعی می کنید معامله ای را انجام دهید و با یک مرد که موهایش را دم اسبی بسته است وارد خانه می شوید، اولین برداشت و احساس شما نسبت به این معامله خراب می شود.

این واقعیت است که اگر می خواهید تجارت کنید، فورا مورد احترام قرار بگیرید یا کسی را وادار به اعتماد کنید، موهای کوتاه بهترین راه برای انجام این کار است.

بررسی موهای بلند:

من فکر می‌کنم بدیهی است که مشاغلی هنوز وجود دارند که دارای کد لباس هستند و موهای کوتاه مردانه ممکن است در آن کد لباس، یعنی الزامی و به صورت قاعده باشد.

اگر روی یک سکوی نفتی کار می کنید یا با ماشین آلات سنگین کار می کنید، ممکن است یک مشکل خطرناک نیز وجود داشته باشد، موهای بلند می تواند به یک خطر ایمنی تبدیل شود.

اما اگر در زمینه فناوری یا هنر کار می کنید، عکاس یا فیلمبردار هستید، یا در یک شرکت نوپای نرم افزاری کار می کنید، بیشتر این شرکت‌ها دارای فرهنگی هستند که پذیرای موهای بلند مردانه شده اند.

به نظرم اگر موهای بلندتان را مرتب نگه دارید، آن را به خوبی تغذیه کنید، و اگر گونه‌ای ببندید یا شکل دهید که به خوبی نگهداری شود، می تواند بسیار حرفه ای به نظر برسد؛ من نمیدانم چرا موهای بلند مساله ساز هستند.

ولی در کل این سبک‌ها به شرکت‌ و محیطهای خاصی مربوط می شود.

چرا که بدیهی است که در یک شرکت حقوقی یا در امور مالی کار می‌کنید، یا اگر سوار هواپیما می‌شوید و می‌بینید که خلبانتان یک مرد با موهای دم اسبی است، چه احساسی به شما دست می‌دهد؟ برای من فرقی نمیکند، چون من اهمیتی نمی دهم. اما من افراد زیادی را می شناسم،که به دلیل نگاه خاص فرهنگ ما نسبت به موهای بلند آقایان، آنها ممکن است به این سبک پاسخ منفی دهند و واکنش مثبتی به آن نشان ندهند.

من فکر می‌کنم که در زمینه اینکه موهای بلند آقایان را یک سبک حرفه‌ای به حساب بیاوریم در حال پیشرفت هستیم، اما هنوز راه زیادی در پیش است.

برنده ی این قسمت موهای کوتاه است.

موهای بلند در مقابل موهای کوتاه دور 4 – آیا مردان را جذاب تر می کند؟

بررسی موهای کوتاه:

مطالعه پشت سر هم نشان می دهد که خانم ها، آقایان با موهای کوتاه را ترجیح می دهند.

در مطالعه ای در سال 1978 در Sage Journals، 43 مرد و 45 زن با یکی از چهار طرح ارائه شدند که نشان دهنده مردی بود که موهای بلند یا کوتاه و با صورت ریش‌دار یا تراشیده شده بود.

از آزمودنی ها خواسته شد تا تصوری از شخص ارائه شده ایجاد کنند. علامتهایی که آزمودنی‌ها بین دو گزینه ی خاص میزدند، نشان‌دهنده برداشتی است که آن‌ها از شخص ارائه شده داشتند.

نتایج حاکی از یک برداشت منفی قابل توجه از مقایسه ی مردان موکوتاه و مردان موبلند تشکیل شده بود. مطابق با تحقیقات قبلی، دید افراد به مرد ریشدار نسبت به مردی که را ریش‌هایش را تراشیده شده بود مثبت‌تر بود.

نتایج از نظر دیدگاه کلیشه‌ای مرتبط با موهای بلند مورد بحث قرار گرفت. بنابراین به نظر می رسد که هم مردان و هم زنان، به آقایان با موهای بلند دیدی منفی‌تری دارند.

خانم ها نمی خواهند شما موهایی زیباتر از آنها داشته باشید.

آن‌ها نمی‌خواهند که زمان بیشتری برای آماده شدن برای قرار ملاقات داشته باشید. مردی با نیاز به مراقبت بالا، برای یک زن جذاب نیست.

آنها می خواهند که شما آنها را تحسین کنید، آنها می خواهند که از بودن با آنها احساس غرور کنید و وقتی دیگران او را تحسین می کنند، ببینید که به شما حسادت می کنند.

او (زن) باید کانون زیبایی باشد، نه آن مرد.

و بسیاری از بررسی ها و مطالعات نشان داده است که زنان بیشتر جذب مردانی با موهای کوتاه می شوند.

بررسی موهای بلند:

این مقایسه یک نکته عالی است.

اول از همه، من می خواهم در این مورد صحبت کنم که آن مطالعه در دوران اوج جنبش هیپی انجام شد و اکثر مردم زنده در آن زمان موهای بلند مردان را غیرجذاب می دیدند.

حتی یک پسر با کت و شلوار با موهای بلند در آن زمان فقط یک هیپی بود.

(فلسفه  جنبش هیپی، با الهام از شیوه‌ی زندگی بی قیدوبند ، در بطن جامعه‌ای خاص در آمریکا در اواخر دهه۶۰  متولد می‌شود. این جنبش از سوی جوانانی که بعد از جنگ (ویتنام) قراردادها و الگوهای اقتصادی زمان خود را رد می‌کنند، به وجود می‌آید، و این ضدّ فرهنگ در سال ۱۹۶۹ در فستیوال ووداستاک به اوج خود می رسد.)

هیچ توهینی به هیپی ها وجود ندارد. فقط اینکه آنها در آن زمان به عنوان مردانه ترین مردها دیده نمی شدند.

اما، شرط می بندم اگر آن مطالعه امروز انجام شود، نتایج کاملاً متفاوت خواهد بود.

امروز یک پسر با موهای بلند و کت و شلوار یک شخصیت مرموزی دارد و این مدل شخصیت در واقع جذاب است.

همچنین زنانی هستند که منحصراً عاشق مردان با موهای بلند هستند. مساله مهم آنها هستند.

بنابراین هر زنی موهای بلند شما را ترجیح نمی دهد، اما آنهایی که این کار را انجام می دهند واکنش مثبت بسیار شدیدتری به آن نشان خواهند داد.

البته باید اضافه کنم که موهای بلند به نوعی اثر تقویتی را دارند. به این معنی که اگر خوش فرم نیستید، خوب لباس نمی‌پوشید، ظاهر و آرایش ضعیفی دارید، موهای بلند باعث می‌شود کمی بهتر به نظر برسید و درواقع تنبل تر، نامرتب تر به نظر بیایید.

اما اگر تناسب اندام دارید، استایل فوق‌العاده دارید، موهای صورتتان مرتب شده است، حالا موهای بلند همه اینها را قوی‌تر نشان می‌دهد و همه این ویژگی‌ها را به طرز مثبتی تقویت می‌کند.

بنابراین نتیجه‌گیری من این است که زنان اعتماد به نفس را دوست دارند و مردان مو بلندی که به خوبی از موهای خود مراقبت می‌کنند، قطعاً دارای اعتماد به نفس و مرموز هستند.

بنابراین اگر می توانید موهای خود را بلند کنید، فکر می کنم باید حداقل یک بار در زندگی خود آن را امتحان کنید.

این امر همچنین نشانه تعهد و صبر است، دو فضیلتی که برای زنان بسیار جذاب است.

اما مهمترین چیز این است که همانی باشید که هستید! زیرا اعتماد به نفس نهایت جذابیت است.

نتیجه ی این قسمت از مسابقه به نفع هیچکدام نیست. موی بلند و موی کوتاه در این بخش با هم برابرند.

موهای بلند در مقابل موهای کوتاه دور 5 – نگهداری و مراقبت

بررسی موهای کوتاه:

من باید به شما بگویم وقتی صحبت از موهای کوتاه می شود، فقط کمی با انگشتانم به آن ها حالت دهید، شاید یک از یک محصول زیبایی مو هم استفاده کنم و تمام! من آماده هستم.

برنامه مراقبت از موهای مردانه من در صبح به طرز باورنکردنی کوتاه است.

وقتی موهای بلند دارید، باید آن را برس بزنید، باید زمان بیشتری را صرف شستن و حالت دادن به آن کنید. شما می توانید بیشتر دچار وز، خشکی، چربی و دو شاخه شدن انتهای آن شوید. اگر می خواهید به درستی از موهای خود مراقبت کنید، می توانید کانال های زیبایی زنانه را نیز تماشا کنید.

بررسی موهای بلند:

این در واقع عالی و به اندازه کافی خنده دار است، من نکات بسیار خوبی را از کانال های موی زنانه یاد گرفته ام. آنها واقعاً روش‌های مراقبت از موهای خود را می دانند.

اما مطمئنا، وقتی موهای خود را بلند میکنید ممکن است به چند محصول دیگر برای حالت دادن به موهایتان نیاز داشته باشید. همچنین ممکن است روزهایی که موهایتان را می شویید کمی بیشتر زیر دوش بمانید.

شاید کمی برای یک برس مناسب، روغن موی خوب خرج کنید یا شامپو و نرم کننده 2 در 1 خود را به چیزی مناسب تر برای نوع موی خود ارتقا دهید، اما به این فکر کنید که نیازی نیست هر 3 هفته به آرایشگاه بروید و چقدر پول پس انداز می کنید.

مخصوصاً اگر از محو و تمیزی بودن کناره موهایتان خوشتان می‌آید، در حالت کوتاهی موها یتان باید هر 2 هفته یک بار برای تمیز کردن این قسمت به آرایشگاه بروید.

اگر موهای بلندتری دارید، ممکن است روزهایی که موهایتان را می شویید کمی بیشتر زیر دوش بمانید.

با موهای بلند، در حالی که ممکن است لازم باشد آنها را برس بزنید و از تغذیه آن مطمئن شوید، اما فقط باید هر 4 تا 6 ماه یک بار برای تمیز کردن به آرایشگاه بروید. و حتی در این صورت شما فقط برای کوتاه کردن انتهای موها و کوتاه کردن موخوره‌ها به آرایشگاه میرود که هزینه کمتری دارد . من پیشبینی می کنم که شما واقعاً در دراز مدت پول پس انداز می کنید.

نکته دیگر این است که وقتی آقایان موهای کوتاه تری دارند، تمایل دارند موهای خود را بیشتر بشویند، مخصوصا اگر روزانه عرق کنند.

این در واقع برای موهای شما مفید نیست زیرا سورفکتانت های موجود در اکثر شامپوهای داروخانه ها واقعاً به موهای شما آسیب میزنند.

با موهای بلند شما شروع به یادگیری نحوه مراقبت بهتر از موهای خود می کنید و متوجه میشوید که مجبور نیستید هر روز موهای خود را بشویید، حتی اگر عرق کنید.

موهای بلند در مقابل موهای کوتاه دور 6 – در فیلم

بررسی موهای کوتاه:

جیمز باند، سوپرمن، کاپیتان آمریکا، پیکی بلایندرز، و در هر فیلم نظامی دیگری؛ برخی از مردانه ترین آقایان در فیلم ها موهای کوتاه دارند.

فرقی نمی‌کند که یک کویف بافت‌دار باشد، یک قیچی نظامی یا یک آندرکات مانند Peaky Blinders، اکثر قهرمان‌ها، جاسوس‌ها یا باس‌ها همگی موهای کوتاه دارند.

بررسی موهای بلند:

در مورد موهای بلند دقیقاً همین را می توانم بگویم. ثور، آکوامن، رمبو، کانن بربر، آشیل، جان اسنو، جک اسپارو، لگولاس، جان ویک، گرالت از ریویا، تارزان، هرکول و هر فیلمی در مورد Rock N Roll. منظورم این است که می‌توانم تمام روز را به نام آدم‌های بدجنسی که موهای بلندشان را در تلویزیون و فیلم تکان می‌دهند ادامه دهم. من حتی یک ویدیو ساختم که 30 مورد برتر را فهرست می کند.

نتیجه ی این قسمت از مسابقه به نفع هیچکدام نیست. موی بلند و موی کوتاه در این بخش با هم برابرند.

موهای بلند در مقابل موهای کوتاه دور 7 – کدام یک بهترین به نظر می رسد؟

وای. این یک نبرد عالی بود. پس برنده کیست؟

خوب، پاسخ این است: نتیجه بین این دو کاملا مساوی و برابر است. هم موهای بلند و هم موهای کوتاه می توانند برای مرد مناسب بسیار جذاب به نظر برسند.

نوشته شده توسط Antonio Centeno

در تاریخ 14 آوریل 2022

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *