20 نکته مهم برای داشتن استایلی شیک که هر مردی باید موقع پوشیدن لباس مردانه امتحان کند.

لباس مردانه

نکات برای داشتن استایلی شیک

این یک کلیشه‌ است اما قوانین اینجا زیر پا گذاشته خواهند شد. استایل و سبک، چیزی شخصی اما بیشتر انفرادی است. بعضی از مردها می‌توانند چیزهایی را کنار بگذارند و بعضی دیگر نه؛ برخی از مردان، ذاتاً محتاط‌تر و محافظه‌کارتر از بقیه هستند. به اندازه برگه الحاقیه یک قرارداد. اما با وجود همه‌ی این نکات، دستورالعمل‌هایی وجود دارند که مورد امتحان قرار گرفته‌اند و اگر درست رعایت شوند، اطمینان می‌دهند که هر مرد به بهترین شکل ممکن لباس پوشیده‌است- البته صرف‌نظر از لباس مردانه منحصر به‌فردِ برند “پیزا”، که در کمدش دارد.

به نکات زیر مانند پای‌بست یک خانه فکر کنید؛ چراکه شما باید برای این خانه، آجر و ملات بیاورید.

برای داشتن سبک و استایلی شیک تناسب درستی در نظر بگیرید.

لاسترنج- لندن

پوشیدن لباس‌ مردانه خوب برای داشتن استایلی شیک، بدون در نظر گرفتن تناسب فایده‌ای ندارد. چیزهای کمی وجود دارند که باعث می‌شوند یک لباس مردانه عالی و زیبا، بیشتر نخ‌نما و رنگ‌‌ورو رفته به نظر بیاید تا خیلی بزرگ یا خیلی کوچک و یا خیلی بلند و خیلی کوتاه. پس اگر لباسی مناسب شما نیست- به شانه‌ها و دور سینه توجه کنید- آن را نخرید. و یا اگر برای‌تان آزاردهنده است، آن را نپوشید.

البته بعضی اندازه‌ها در برخی موارد- مثل آستین‌های کت و شلوار- قابل تغییر هستند. برای این کار، کافی‌ است یک خیاط خوب و ماهر پیدا کنید.

برای داشتن ظاهری خوب کیفیت را بر کمیت ترجیح دهید.

اَسکِت (نام برند)

با توجه به این که سالانه سرنوشت تعداد بیشماری لباس مردانه به محل دفن زباله ختم می‌شود، آگاهی از وضعیت محیط‌زیست برای متقاعدکردن شما به خرید کمتر، کافی‌است. با اینکه اگر از بودجه کافی برخوردار هستید یا کیفیت مناسب برای شما اهمیت دارد، شور و اشتیاق خرید دوبرابر می‌شود.

لباس های مردانه برخوردار از کیفیت بالاتر، نه‌تنها ظاهر بهتری دارند و استایل شیکی به شما می‌دهند بلکه روی تن بهتر می‌نشینند و عمر طولانی‌تری هم خواند داشت. این واقعیت را در نظر داشته باشید که پوشاک ارزان‌تر می‌تواند مشکلات حرفه‌ای و اصولی را در محیط‌کاری به‌دنبال داشته باشد و صرفه‌جویی به معنای واقعی کلمه، می‌تواند زندگی شما را نجات دهد.

یکی از مهم‌ترین نکات برای داشتن استایلی خوب، مراقبت از لباس‌هاست.

بیشتر مواردی که استایل شما را شیک می‌کنند، قبل از اینکه شما حتی لباس  بپوشید اتفاق می‌افتند. البته که شما زمان زیادی را برای تفکر مفید و ارزشمند به کار می‌برید؛ اما انتخاب و آماده کردن چیزی که می‌خواهید بپوشید هم یکی از این موارد است که باید مورد توجه قرار داد. این کار خسته‌کننده به نظر می‌آید اما شما باید لباس‌ها مردانه و پیراهن‌های خود را اتو کنید، گهگاهی کت‌شلوار های خود را به خشک‌شویی ببرید، کفش‌هایتان را تمیز کنید، اگر وسیله‌ای نیاز به تعمیر دارد، آن را تعمیر کنید و…

این موضوع تنها به این دلیل نیست که از این طریق لباس‌های مردانه شما، دوام بیشتری می‌آورند؛ چراکهی بهتر و استایلی شیک‌تر هم خواهید داشت. همه‌ی این آماده‎‌سازی را بخشی از فرایند نظافت عمومی خود بدانید.

سبک کلاسیک هنوز پابرجاست.

پاول نیومن

مد تغییر می‌کند- و این دلیلِ وجود داشتنِ آن است. اگر شما نمی‌خواهید مُد را دنبال کنید و یا می‌خواهید از آن پیشی بگیرید، لباس‌های مردانه کلاسیک بپوشید. لباس‌های مردانه کلاسیک، لباس‌هایی هستند که تا حد زیادی بدون تغییر هستند و پایه و اساس سبک مردانه را برای چندین دهه تشکیل داده اند- از پیراهن‌های دکمه‌دار تا کفش‌های چرمی بنددار، شلوارهای جین راسته تا کت‌های سرمه‌ای دو دکمه‌ای.

سبک کلاسیک، لزوما قدیمی و خسته‌کنند نیست- چون شما هنوز طوری که دوست دارید آن را طراحی می‌کنید.در هر حال، این بدان معناست که شما در هر زمان مطمئناً خوب به نظر می‌رسید.

برای داشتن سبک و استایلی شیک، به جزئیات، به شدّت توجه کنید و برای‌شان وقت بگذارید.

هرکسی می‌تواند لباس مردانه بپوشد؛ اما مهم دقّتی است که شما برای چگونه هماهنگ‌کردن آنها به کار می‌برید. برخی از قوانین مد و استایل، بیش از حد دیرپسند و مخرب به نظر می‌رسند اما برای داشتن یک ظاهر کلی و خوب و استایلی شیک، می‌توانند بسیار به شما کمک کنند: چرم کمربند خود را با چرم بندکفش‌تان مطابقت دهید؛ با کفش رسمی، جوراب‌های تک‌رنگ و رسمی بپوشید؛ گره‌ای را برای کراوات و پاپیون خود انتخاب کنید که مناسب یقه‌تان باشد؛ فکر نکنید که نوع لباس زیر شما برای اینکه هیچ‌کس آن را نمی‌بیند مهم نیست و از این قبیل موارد…

یکی دیگر از نکات مهم در داشتن ظاهری خوب، پرداختن به اکسسوری و لوازم جانبی‌است.

مدلی برای برند آی دبلیو سی

چه بخاطر انتخاب و سلیقه و چه ضرورت، لباس‌های شما می‌توانند سنتی و محتاط و حتی پیش پا افتاده به نظر بیایند اگر به خوبی از لوازم جانبی و اکسسوری استفاده نکنید. چراکه اکسسوری‌ها، شخصیت و سلایق شما را به هر کسی که به دنبال دانستن آن است نشان می‌دهند- اگر به ساعت مچی علاقه دارید، روی یک ساعت خوب و چندکاره سرمایه‌گذاری کنید؛ کیفیت هرآنچه زیاد می‌پوشید، مثل کمربند، کفش یا عینک را بالا ببرید؛ برازندگی و سلیقه را با رنگ‌های برجسته روی شال، جیب‌ها و جواهرتان نشان دهید.

این موارد، مواردی هستند که دیگران به آنها در شما توجه زیادی می‌کنند و باعث شیک‌شدن استایل شما می‌شوند. لباس‌ مردانه که شما می‌پوشید، در واقع پس‌زمینه و دورنما هستند.

اگر می‌خواهید استابل خوبی داشته باشید، لباسی انتخاب کنید که در آن، احساس راحتی می‌کنید.

در لباس خود احساس راحتی داشته باشید- بیشتر از نظر روان‌شناسی تا جسمی (اگرچه تنها تعداد کمی از مردان حاضر هستند که به‌خاطر مد و استایل، خودشان را اذیت کنند) مگر اینکه قصد تهیه و پوشیدن لباس برای مناسبت خاصی داشته باشند- که گاهی اوقات اتفاق می‌افتد- هیچ‌وقت لباسی را در آن حس خوبی ندارید، نپوشید؛ چون این حس بد، به راحتی خود را نشان می‌دهد.

این بدان معنا نیست که شما برای احساس راحتی‌تان، تیشرت و شلوار ورزشی بپوشید. شما باید تلاش‌تان را به کار بگیرید تا استایلی پیدا کنید که مختص خودتان است.توجه داشته باشید که این استایل شیک حتما مال شما باشد، نه شخص دیگری.

اگر شک دارید، لباس‌هایتان را بپوشید.

برند گیوز اند هاوکز

پوشیدن لباس مردانه مناسب برای محیطی مناسب، بسیار مهم و محترمانه است اما می‌تواند امری پیچیده هم باشد. اصول و قواعد لباس‌پوشیدن، در حال تغییر و دگرگونی است. برخی از افراد وسوسه‌گر، هنوز بر استفاده از مواردی متناقض مانند ” سبک رسمی و خودمانی” اصرار دارند. پس اگر در این باره شک دارید، لباس‌های خودتان را بپوشید.

این از نصیحت‌هایی است که مادربزرگ‌تان ممکن است به شما بدهد، اما حق با اوست: هیچ‌کس هیچ‌وقت بخاطر هوش زیاد، احساس اضافی بودن نمی‌کند. با این‌حال، نداشتن هوش کافی هم می‌تواند دردناک باشد.

رنگ اصلی، الگو و تناسب، از مهم‌ترین نکات برای داشتن استایلی شیک.

پوشاک مردانه، از دیرباز موضوعی وحشتناک معتدل و محتاط بوده که با افکار و معیارهای کهنه‌ی مردانگی، شایستگی و تناسب همراه است. اما شما مجبور نیستید که مانند یک اطاعت‌گر لباس مردانه بپوشید. رنگ، الگو و تناسب، نه تنها باعث جذابیت بیشتر پوشش شما و شیک‌شدن استایل‌تان می‌شود، بلکه باعث می‌شود دنیای مد و لباس نیز برای شما جذاب باشد. بله، تسلط بر آنها دشوار است و می‌توانید انتظار داشته باشید که مرتکب چند خطا و اشتباه شوید؛ اما جسارت داشته باشید و گهگاهی استایل‌های شیک و جدید را امتحان کنید.

با صنعت لباس مردانه آشنا شوید.

صنایع کراکت اند جونز، نورثهمپتون شایر

شما تنها زمانی می‌توانید لباس مردانه باکیفیتی انتخاب کنید که وقت زیادی برای بررسی آنچه که می‌خرید اختصاص دهید- و بدانید که چه می‌خرید. دنبال لباس‌هایی با دوخت منظم و پیوشته باشید؛ (در بیشتر موارد) الیاف طبیعی را انتخاب کنید؛ تمام معیارها و استانداردهای پایان کار را بررسی کنید؛ از تکنیک‌های تولید سنتی مانند صنعت گوود یِر حمایت کنید؛ اگرچه زنجیره‌های تأمین مواد اولیه طولانی هستند، همیشه کشور مبدأ را در نظر بگیرید.

اینترنت دوست شماست- آیا ادعاهای سازندگان واقعا بررسی و آزمایشِ کامل می‌شوند و یا برای فریب شما هستند؟

اگر می‌خواهید ظاهر خوبی داشته باشید، بافت لباس را لحاظ کنید.

رنگ و الگو، هر دو مهم هستند، اما اگر شما واقعا می‌خواهید ارزش لباسی را بالا ببرید و استایلی شیک داشته باشید، جایگزین چند بافت پیشنهاد شده می‌تواند شکل و بُعد دیگری به پوشش شما بدهد. پارچه های ظریف و قابل لمس مثل مخمل‌کبریتی، ابریشم، چرم جیر و پشم و کرک حیوانات، می‌تواند باعث ایجاد حس عمق و نقطه‌ی کانونی شود.

افزودن آنها به کمد لباسی‌تان باعث می‌شود که کمد شما مجهز‌تر شود و بتوانید با خیال راحت، هر لباسی که خواستید بپوشید و ظاهری بهتری داشته باشید.

برای داشتن استایلی شیک، باید یاد بگیرید چگونه لایه‌بندی کنید.

برند برونلو کوچینلی

هنگامی که هوا شروع به سرد شدن می‌کند و دست شما برای انتخاب لباس مردانه بازتر می‌شود، داشتن تسلط کافی بر مهارت لایه‌بندی می‌تواند شما را در وضعیت خوبی قرار دهد. قطعاً پوشیدن یک کت زمستانی روی تیشرت می‌تواند خوب باشد، اما نمی‌تواند به اندازه‌ی ترکیب یک یقه رول بافتنی، یک پیراهن فلانل ضخیم و کت بلند جذاب باشد؛ این‌طور نیست؟

ترکیب‌های مختلف را برای شیک‌تر کردن استایل‌تان امتحان کنید و از رنگ‌ها و بافت‌های متنوع برای ایجاد تضاد استفاده کنید.

لباسی مخصوص برای روزهای کار در نظر بگیرید.

حتی اگر شغل شما نیاز به پوشیدن لباس و یونیفرم خاصی ندارد، داشتن یک لباس مخصوص محل‌کار می‌تواند مفید باشد. اینکه شما نیاز نداشته باشید هر روز به فکر این باشید که برای رفتن به محل‌کارتان چه لباسی باید بپوشید، می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت شما و داشتن استایلی شیک و بی‌نقص شود. این لباس مخصوص کار، به‌راحتی می‌تواند شامل یک روپوش، پیراهن یقه بسته و شلوار جین شود.

از هر لباس، چند رنگ متفاوت بخرید تا بتوانید با ترکیب آنها، لباس‌هایتان را نو نگه‌دارید. همچنین برای کنار آمدن با تغییرات آب‌وهوا می‌تواند قطعات بیشتری مانند ژاکت یا به ترکیب لباسی‌تان اضافه کنید.

از اصول مهم در استایل و مد، پیداکردن چیزی‌ست که مناسب شماست.

بیایید صادق باشیم، همه‌ی ما متفاوت هستیم. آن‌چیزی که برای شما مناسب است، ممکن است برای شخص دیگری مناسب نباشد و برعکس. توصیه‌های استایل و مُد تا حدی خوب و مفید هستند اما اگر شما می‌خواهید ظاهر خوبی داشته باشید، باید آن‌چیزی که مناسب شماست و برای شما خوب است بیابید و به آن پایبند باشید.

ببینید چه رنگ‌هایی با رنگ پوست شما بهتر ست می‌شود، چه نوع برش در لباس مردانه و شلوار جین بهتر روی بدن شما می‌نشیند و حتی هنگام تصمیم‌گیری برای مدل موی بعدی‌تان، فرم و شکل صورت‌تان را در نظر بگیرید.

یک کمد لباسی کوچک و جمع‌وجور درست کنید.

برند اَسکِت

داشتن یک کمد دیواری بزرگ پر از لباس مردانه که شاید در برنامه ام‌تی‌وی کریبز (شوی آمریکایی درمورد خانه و اثاثیه) دیده‌ باشید، ایده‌ی خوبی است اما داشتن این نوع کمد، لزوما به معنای راحت‌تر کردن انتخاب و پوشیدن لباس نیست. ما معمولا راجع‌به ویژگی‌های یک کمد کوچک و مینیمالیستی صحبت می‌کنیم و شدیداً معتقدیم که این یک دستورالعمل مطمئن برای موفقیت در داشتن پوششی خوب است.

راز درست‌کردن این نوع کمدهای کوچک و خاص، در داشتن اصول و لوازم اولیه با بالاترین کیفیت است که این امکان را به شما می‌دهد تا مجموعه‌ی لباسی متنوعی برای خود داشته باشید که بتواند طیف وسیعی از مناسبت‌های اجتماعی و آداب لباس‌پوشیدن را پوشش دهد و در نتیجه باعث بهترشدن ظاهرتان و شیک‌شدن استایل‌تان شود.

اگر می‌خواهید ظاهر خوبی داشته باشید، از نوع کفش‌تان غافل نشوید.

همان‌طور که هاردی امیز، اسطوره‌ی مدلینگ سویل رَو ((Savile Row یک‌بار گفت، این غیرممکن است که شما با پوشیدن کفش‌هایی ارزان بتوانید استایل شیکی داشته باشید. شما می‌توانید بهترین لباس‌های شناخته‌شده بشر را بپوشید، اما اگر کفش‌های تمیز و مناسبی انتخاب نکنید، همه تلاش‌تان بیهوده خواهد بود.

با در نظر گرفتن این موضوع، تصمیم‌گیری برای نوع کفشی که می‌خواهید بپوشید نباید در آخرین لحظه انجام بگیرد. کمی پول و زمان برای این موضوع صرف کنید و بدانید که بقیه‌ی چیزها، خودشان سر جای‌شان قرار خواهند گرفت.

برای ایجاد یک استایل شیک، ترکیب‌های لباسی بالا و پایین را امتحان کنید.

کَنلی

ترکیب قطعات لوکس با ملزومات روزمره راهی عالی برای شیک‌تر کردن استایل شماست. با استفاده از این تکنیک می‌توانید تکه‌های معمولی را برای بالاتنه و لباس‌های رسمی‌تر را برای پایین‌تنه استفاده کنید تا بتواند شرایط مختلف را پوشش دهد. می‌توانید برای راحتی کار خیاطی، از پیراهن‌تان یک تیشرت در بیاورید و ازمقداری چرم لوکس و باکیفیت، کفش چرمی تهیه کنید.

برعکس، شما می‌توانید از همین ایده برای پوشیدن لباس اصلی کارتان با چند تکه‌ی رسمی‌تر مانند شلوار پشمی، لباس یقه اسکی و کفش‌های چرمی استفاده کنید. موارد مختلف را امتحان کنید و ببینید کدام‌یک برای شما مناسب‌تر است.

مناسب سن‌تان لباس مردانه بپوشید.

همه باید بتوانند لباسی بپوشند که به آنها حس راحتی می‌دهد. با این‌حال اگر می‌خواهید بهترین باشید، زمانی که بحث درمورد سن مناسب است بایدکمی درباره‌ی خودتان آگاهی داشته باشید. هودی‌های اسکیت‌بازان، شلوارهای جین گشاد و کتانی های بزرگ ممکن اسن زمانی که شما پسری 13 ساله بودید برای‌تان مناسب بودند، اما اکنون که شما عضو فعالی از جامعه‌ی بزرگ‌سالان هستید البته نه زیاد، باید به اصول کلاسیک پایبند باشید تا اشتباه نکنید.

دنبال لباس‌زیر با کیفیت بالا باشید.

همیلتون اند هِیر

خوب لباس‌پوشیدن و داشتن استایلی شیک، تنها محدود به پوشش بیرونی و ظاهری نیست. چگونه یک نفر می‌تواند خوش‌لباس مردانه تلقی شود در حالی‌که لباسی که زیر پوشیده پاره و رنگ‌رفته است؟ حتی اگر شما تنها فردی هستید که لباس‌زیرهایتان را می‌بینید، تهیه جوراب‌های مناسب و لباس‌زیرهای باکیفیت می‌تواند به شما اعتماد به نفس دهد، استایل‌تان را شیک‌تر کند و باعث جهش و پیشرفت‌تان شود.

نگاهی به برندهایی مانند سانسپل (Sunspel)، زیمرلی (Zimmerli)، هانرو (Hanro) و درک رز (Derek Rose) بیندازید.

در نظر گرفتن شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی برای الهام و ایده، در داشتن استایلی شیک ضروری‌ست.

برنامه‌هایی مانند اینستاگرام می‌توانند منبع عالی از ایده و الهام برای استایل و پوشش باشند. هشتگ‌ها را جستجو کنید تا چیزهایی که برای‌تان جذاب است پیدا کنید و حساب‌ها و پیج‌هایی را پیدا کنید که با سبک و استایل شما مطابقت دارند. همچنین دنبال کردن حساب‌هایی که با سلیقه‌ی شما جور نیستند هم می‌تواند مفید باشد؛ چراکه گاهی اوقات برای ایجاد یک استایل شیک، الهام و ایده را می‌توان در مکان‌های بعید و غیرممکن یافت.

توسط جاش سیمز/ نویسنده سبک و استایل مردانه از لندن

با تشکر برند ترکیه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *